8 Ocak 2014 Çarşamba

Granada, Ispanya, Kasim 2013Bol yokuşlu dar sokaklı Arnavut kaldırımlı, karamsar Granada’ya hoşgeldiniz.
Kalınan otelin şehrin güzelliğine etkisi var ve biz Granada’da ucuz bir otelde kaldığımızdan şehri pek sevemedik. Aslında turumuzun sonunda gittiğimiz Alhambra’dan (Elhamra Sarayı) çok etkilendik ve beğendik ama şehrin kendisi çok etkilemedi.
2 yere uğradık Granada’da. İlki, büyük Gran Via caddesinden kalkan 31 nolu minibüsler ile ulaşılan ve Alhambra’yı karşıdan gören manzarası ve Nicolsa kilisesi ile Albaicin, diğeri de Alhambra’nın kendisi.Biz yukarı giderken minibüse binmediğimiz için özellikle bebek arabasını ilerletmekte çok zorlandık ve yokuş yukarı gittiğimizden terledik ama dönüşte akıllandık ve önce minibüs ile Gran Via’ya gelip buradan da 30 no’lu minibüs ile Alhambra’ya.
Alhambra biletlerimizi 2 ay önceden almıştık ve kesinlikle böyle yapmanızı öneriyorum. Hem son dakikada yer kalmayabiliyor hem de bilet sırasında zaman kaybediyorsunuz. Bu biletin üzerinde bir saat var ve sadece o saat içinde Nasr palace a girme hakkınız var. Yani bu saat, Alhambra’ya girşi saat değil, Nasr Palace a giriş saati. Bilet fiyatı ise 14,3 €
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder