29 Eylül 2011 Perşembe

Siena, Italy, Haziran 2011

Floransa sonrasındaki sabah, Siena’ya gitmek üzere tren istasyonuna geldik. 09:10 da kalkacak trenin hangi perondan kalkacağı tam 09:10 da yazdı :) koşturarak treni bulduk ve 6,40 € ya Siena’ya geldik.
Tren istasyonu şehre 3-4 km. uzak ve merkez rakım olarak çok yüksekte fakat istasyon karşısındaki alışveriş merkezinde yüzlerce merdivenden geçip şehir çıkışı tarafından merkeze yürüdük.
Information dan aldığımız yarım Euroluk haritayı burdan indirip kullanabilirsiniz
Siena’nın dar sokakların ve meydanını güzelliği ilk gidişimde de beni etkilemişti, aynı güzelliğini koruyordu. Şehir, tepede ve merkezde sadece yayalar var. Bir kapıdan girdik ve sokaklardan, Il Campo meydanına doğru yürüdük. Yürüyüş yolumuza harita üzerinde ki kiliseleri de aldık.

 Tipik bir ortaçağ kenti, evlerin sarımsı rengi, renkli panjurlar ve çiçekler. Floransa'ya yakın olmasından dolayı çok turist var ama Il Campo meydanı için bile buraya değer.

 Siena'da bir işkence müzesi de var, girmedik ama kapısından bi foto çekmeyi ihmal etmedik.

Toplamda 3 saat kaldığımız Siena'dan mutlulukla ayrıldık. Aynı tren istasyonuna gidip 1 aktarma yaparak Roma'ya ilerledik. Siena'dan Roma'ya otobüsler de var, zaman olarak emin değilim ama tek vasıta ile gidilebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder